Дорожні знаки

Дорожні знакице засоби організації дорожнього руху, що представляють собою стандартизовані графічні малюнки, які передають певні повідомлення учасникам дорожнього руху. Вони головні помічники не тільки водіям, а й пішоходам на дорозі. Адже дорожній знак – це запорука безпеки. Треба вміти читати і розпізнавати знаки, щоб не потрапляти в різні неприємні ситуації. Дорожній знак завжди допоможе зорієнтуватися на дорозі і місцевості. На сьогоднішній день всі дорожні знаки – невід’ємна частина сучасних доріг.

Дорожні знаки класифікуються:

 • Попереджувальні знаки
 • Знаки пріоритету
 • Заборонні знаки
 • Наказові знаки
 • Інформаційно-вказівні знаки
 • Знаки сервісу
 • Доповнювальної інформації (таблички до дорожніх знаків)

Попереджувальні знаки:
Знаки даної категорії інформують водія про небезпеку на дорогах. Знаки попереджають про наближення до залізничного переїзду, про небезпечні поворотах, про крутих підйомах або спусках, про звуження дороги.

Знаки пріоритету:
Знаки даної категорії розподіляють пріоритети поїзда перехрещення проїзних частин (перехресть) або проїзду вузьких частин доріг. У категорію знаків пріоритету входять такі знаки як: головна дорога, поступися дорогою, перетин з другорядною дорогою і т.д.

Заборонні знаки:
Знаки даної категорії забороняють рух транспортних засобів зображених на знаку, а так же забороняють рух усіх транспортних засобів за рідкісним винятком. Забороняють зупинку, стоянку, обгін транспортних засобів, обмежують швидкість руху.

Наказові знаки:
Знаки даної категорії зобов’язують водіїв транспортних засобів, рухатися тільки в тому напрям, в якому наказує знак, обмежують мінімальну швидкість руху і т.д.

Інформаційно-вказівні знаки:
Знаки даної категорії регулюють дорогу з одностороннім рухом, позначають житлову зону, автомагістралі, дорогу для автомобілів, пішохідні переходи, зону штучної нерівності, початок і кінець населених пунктів, напрямок руху по смугах і т.д.

Інформаційні знаки:
Знаки даної категорії інформують водіїв про парковках, номерах доріг, про назви об’єктів, схемах руху на складному перехресті, вказують напрямки, що позначають місце розвороту або зону для розвороту і т.д.

Знаки сервісу:
Інформують водіїв про наявність на дорозі автозаправних станціях, готелів або готелів, станцій технічного обслуговування транспортних засобів, про місця відпочинку або ночівлі.

Таблички до дорожніх знаків:
Позначають для водіїв початок або кінець зони дії знаків, під якими встановлено табличку, протяжність небезпечної ділянки дороги, позначають на який вид транспортного засобу поширюється знак, під яким встановлена ​​табличка, позначає спосіб парковки і т.д.

 

Застосування дорожніх знаків

Primenenie-znakov-uk

Типорозміри дорожніх знаків

Tiporazmer-znakov

 

 

 

                                                    Зображення та номер знаку, відповідно до ДСТУ 4100:2014         

Попереджувальні знаки Заборонні знаки Наказові знаки Інформаційно-вказзівні знаки Знаки сервісу Таблички до дорожніх знаків